Fudbalska reprezentacija Irana dugo nije znala da li će uopšte iskoristiti, na terenu stečeno, pravo nastupa na Svetskom prvenstvu u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku (11. jun – 19. jul), onda je preko sedam gora i sedam mora stigla na poprište takmičenja i suočila se s brojnim opstrukcijama SAD na licu mesta… ali, ipak je još živa u borbi za izlazak iz grupe G.
Posle noćašnjeg, iznenađujućeg remija sa Belgijom, ekipa je proslavila vredan bod, ali i ostavila zanimljivu, višeznačnu poruku u svlačionici. Obraćajući se prvenstveno Amerikancima, ali i celom svetu.
„Od drevne Persije, pre više hiljada godina, do današnjeg civilizovanog Irana, iranski duh ostaje živ i nesalomiv. U Los Anđeles smo došli s ponosom, takmičili se časno i odlazimo s dostojanstvom. Hvala ti Los Anđelese na gostoprimstvu. I hvala svakom Irancu koji je srcem, glasom i dušom bio uz Iran tokom ovih 180 minuta. Neka mir, poštovanje i prijateljstvo prevladaju među svim narodima„, stoji u pismu čiji je sadržaj dospeo u javnost.
Pomenuta poruka sadrži i haštegove #168 i #minab, kao jasnu asocijaciju na broj mladih odbojkašica ubijenih tokom meča u jednoj školi, pogođenoj raketama, na početku vojnog napada Izraela i SAD na tu azijsku državu.


